Information till kunder Information med anledning av konkurs Stockholm tingsrätt beslutade den 2 september 2026 att försätta Parfym Sverige AB (Parfym.se) i konkurs. Konkursboet har från och med den 3 september 2026 beslutat att fortsätta driva verksamheten. Advokat Hedvig Mårstad, Lindskog Malmström Advokatbyrå KB, är förordnad konkursförvaltare.
Beställningar gjorda till och med den 2 september 2026
Beställningar som gjorts till och med den 2 september 2026 har ingåtts med konkursbolaget och inte med konkursboet. Om en beställning inte kan fullföljas har kunden en fordran i konkursen. Anmäl er fordran i konkursen till konkursförvaltningen. Kund saknar möjlighet att kräva återköp, bytesrätt eller ångerrätt.
Beställningar gjorda från och med den 3 september 2026
Beställningar som görs från och med den 3 september 2026 ingås med konkursboet och omfattas av den verksamhet som konkursboet bedriver. Sådana beställningar kommer att hanteras och levereras inom ramen för konkursboets fortsatta drift enligt de villkor som anges vid köpet. Ångerrätten och reklamationsrätten för köp online gäller i vanlig ordning. Kunder som önskar nyttja sin ångerrätt ansvarar själva för att ordna och bekosta returfrakten.
Presentkort och vouchers
Presentkort, tillgodokvitton, rabattkuponger och vouchers kan inte användas vid köp från konkursboet.
Fleur de Lait, EdP
- Toppnot: Mango-ackord
- Hjärtnot: Osmanthus
- Basnot: Kokosmjölk-ackord
Fleur de Laits utsökta fruktiga ackord frammanar den krämiga doften och silkeslena konsistensen av saftigt mangokött. Den exotiska frukten smälter samman med de delikata aprikosfasetterna av osmanthusblommor. En härlig palett av solnedgångsnyanser, vispad i Fleur de Laits sammetslena kokosmjölksackord. Söta drömmar är gjorda av detta.
Läs mer
- Toppnot: Mango-ackord
- Hjärtnot: Osmanthus
- Basnot: Kokosmjölk-ackord
Fleur de Laits utsökta fruktiga ackord frammanar den krämiga doften och silkeslena konsistensen av saftigt mangokött. Den exotiska frukten smälter samman med de delikata aprikosfasetterna av osmanthusblommor. En härlig palett av solnedgångsnyanser, vispad i Fleur de Laits sammetslena kokosmjölksackord. Söta drömmar är gjorda av detta.
- 1266130 02 - INGREDIENTS: ALCOHOL PARFUM / FRAGRANCE AQUA / WATER TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES CITRUS AURANTIUM BERGAMIA PEEL OIL JUNIPERUS VIRGINIANA OIL LINALOOL CARVONE LIMONENE LINALYL ACETATE HYDROXYCITRONELLAL PINENE CITRONELLOL GERANIOL TRIMETHYLCYCLOPENTENYL METHYLISOPENTENOL BETA-CARYOPHYLLENE CITRAL GERANYL ACETATE TERPINEOL ROSE KETONES TERPINOLENE ALPHA-TERPINENE BENZYL BENZOATE VANILLIN COUMARIN (F.I.L. N70059127/1).
Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning.
Utstråla den bekymmerslösa andan hos en Miu Miu-tjej med din nya signaturdoft – spraya Fleur de Lait på pulspunkterna på halsen, nyckelbenet och handleden. För att lämna ett ännu mer långvarigt doftspår, applicera även doften på insidan av armbågarna, vilket kommer att intensifiera doften med värmen från din kroppsvärme.
Säker användning
Brandfarlig tills den är torr. Förvaras åtskilt från flammor och värme. Undvik att spraya i ögonen.







