Information till kunder Information med anledning av konkurs Stockholm tingsrätt beslutade den 2 september 2026 att försätta Parfym Sverige AB (Parfym.se) i konkurs. Konkursboet har från och med den 3 september 2026 beslutat att fortsätta driva verksamheten. Advokat Hedvig Mårstad, Lindskog Malmström Advokatbyrå KB, är förordnad konkursförvaltare.
Beställningar gjorda till och med den 2 september 2026
Beställningar som gjorts till och med den 2 september 2026 har ingåtts med konkursbolaget och inte med konkursboet. Om en beställning inte kan fullföljas har kunden en fordran i konkursen. Anmäl er fordran i konkursen till konkursförvaltningen. Kund saknar möjlighet att kräva återköp, bytesrätt eller ångerrätt.
Beställningar gjorda från och med den 3 september 2026
Beställningar som görs från och med den 3 september 2026 ingås med konkursboet och omfattas av den verksamhet som konkursboet bedriver. Sådana beställningar kommer att hanteras och levereras inom ramen för konkursboets fortsatta drift enligt de villkor som anges vid köpet. Ångerrätten och reklamationsrätten för köp online gäller i vanlig ordning. Kunder som önskar nyttja sin ångerrätt ansvarar själva för att ordna och bekosta returfrakten.
Presentkort och vouchers
Presentkort, tillgodokvitton, rabattkuponger och vouchers kan inte användas vid köp från konkursboet.
Fashion Size 100-Pack Medium
Våra populära 100-pack naturella tippar har fått ny design och utökats med fler modeller. Till vår nylanserade lösnagelserie har vi gjort helt nya verktyg för att skapa en tipp med perfekt passform och en mjukare följsammare bas vid nagelbandet för en bekväm användarkänsla. I dessa förpackningar ingår dessutom den större limflaskan som även säljs separat i serien.
Läs mer


Våra populära 100-pack naturella tippar har fått ny design och utökats med fler modeller. Till vår nylanserade lösnagelserie har vi gjort helt nya verktyg för att skapa en tipp med perfekt passform och en mjukare följsammare bas vid nagelbandet för en bekväm användarkänsla. I dessa förpackningar ingår dessutom den större limflaskan som även säljs separat i serien.
Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning.
Säker användning
OBS! Vi rekommenderar max 10 dagars användning av lösnaglar i sträck. Sedan skall naglarna luftas innan en ny applicering kan göras, förutsatt att dina naglar då är i god kondition.
Vid borttagning av lösnaglar använd Depend Lösnagelremover. OBS! Bryt eller drag aldrig av lösnageln eftersom det kan skada din naturliga nagel.
Försiktighetsåtgärder för lim: Om hudens ytor klistras fast, dra ej utan använd en acetonbaserad remover. Använd aldrig lösnaglar om dina naturliga naglar är tunna, skadade eller infekterade. Undvik hetta. Nagellim kan fläcka eller skada tyg. Skydda ytor mot eventuellt spill innan limmet öppnas. Avlägsna kapsylen, håll limtuben upprätt och vrid av vingen för att öppna limmet. OBS: Tuben är en engångsförpackning och kan inte återförslutas. Lägg därför inte den öppna tuben ned, då limrester kan läcka ut. Cyanoakrylat. Fara. Fäster snabbt på hud och ögon. Förvaras oåtkomligt för barn. Orsakar allvarlig ögonirritation. Irriterar huden. Kan orsaka irritation i luftvägarna. VID KONTAKT MED ÖGONEN: Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja. Vid bestående ögonirritation: Sök läkarhjälp.







